Gabriela

"Tou nejtěžší a zároveň nejjednodušší výzvou v životě je být sám sebou."

Od mala jsem byla pohybově nadaná a vyzkoušela jsem různé sporty (gymnastiku, tancování, volejbal, atletiku). Všechny sporty, ke kterým jsem přičichla (kromě tancování), měly společného soutěživého ducha. U atletiky jsem vydržela 10 let a jako vrcholová sportovkyně jsem si v sobě vypěstovala cílevědomost, disciplínu, soutěživost, potřebu vyhrávat, zarputilost, odříkání, překonávání vlastních limitů nebo nerespektování tělesných signálů. Vše vyjmenované jsou mužské kvality, které jsem si jako mladá dívka v sobě budovala řadu let. Byla jsem „dlouhovlasým klukem v sukni“, kterému bylo dobře v klučičích partách. V té době mi v mém světě bylo dobře. Nejbližší okolí mě uznávalo a všichni jsme měli radost z mých sportovních úspěchů. Zlom přišel v čase, kdy jsem skončila s atletkou a už jsem nebyla tou výjimečnou, úspěšnou atletkou.

Nastalo období hledání jiných kvalit, díky kterým bych zase mohla zářit. Odjela jsem studovat do zahraničí a věřila, že se mi tam dostane hodnotnějšího vzdělání a že tam najdu i svého životního partnera. Dosavadní milostné vztahy totiž končily zklamáním. Byla jsem s partnery, jejichž pohled na vztah byl krátkozraký. Má očekávání ze zahraničního studia se naplnila. Vystudovala jsem zajímavý a perspektivní obor sportovní gerontologie a našla muže mého života. S plynoucími roky přišlo společné bydlení, svatba, vědomé početí a porod dvojčátek. Několik let jsem zářila, ale…

S příchodem nové velké životní události – s porodem, ze kterého jsem nevyšla naplněná, můj vnitřní plamen zase uhasl. Byla jsem zklamaná z přístupu zdravotníků v době těhotenství, porodu a šestinedělí. Jejich mylná, často protichůdná, zdravotnická doporučení a neosobní, autoritativní přístup postrádající notnou dávku úcty a empatie, zapříčinily to, že jsem si z tohoto období odnesla ať už menší či větší zranění na fyzické, duševní i emoční rovině. Nikoho z mého okolí nenapadlo, že si nějaká zranění mohu z těhotenství a porodu nést.

Všechny útrapy a křivdy se odrazily v šestinedělí a v raném období rodičovství. Nezažehnutá mateřská láska, nenaplněná ženská podstata, neshody v partnerství. Bylo to období, kdy jsem přežívala. Byla jsem zahlcená dětmi, permanentně unavená, nenaplněná z porodu. Vztah s mužem jsem vnímala jako oukej, že jsme „spokojení realisté“. Muž byl ale nespokojený. Ve snu by mě nenapadlo, že něco takového prožívá a že mi to sdělí v době, kdy jsem byla krátce na rodičovské a zmítala se v nové roli mámy.

A protože jsme spolu chtěli být i nadále šťastní, vykročili jsme společně na cestu osobního rozvoje. Začali jsme v sobě probouzet ženství, mužství a věnovali se posvátné sexualitě. Otevřeli jsme a stále otevíráme v sobě i před sebou své nitro, poznáváme naše skutečné já a učíme se techniky, díky kterým se přibližujeme své božské podstatě. Posunuli jsme se a věděli jsme, že chceme další dítě.

Od porodu se mi změnil i můj způsob uvažování a od počátku jsem si byla vědomá mé vlastní zodpovědnosti za blaho mých dětí. Nenechávala jsem v důležitých otázkách týkajících se zdraví a výchovy dětí rozhodovat odborníky, protože řada jejich názorů a doporučení byla v rozporu s mým mateřským pocitem i zdravým rozumem. A tak jsem se začala vzdělávat v tématech jako jsou zdraví, výchova dětí a rodičovství. Uzrál také čas k léčení mých zranění. Jako máma dvou holčiček, manželka a budoucí máma, jsem vnímala zodpovědnost za rozvoj mého ženství. Začala jsem se zajímat o kult ženství, o porodní tradici v přírodních kulturách, o přirozené porody v našem prostředí.

Příchod syna mě proměnil v mámu ve vší kráse a plnosti. S mužem jsme na sobě udělali pořádný kus vědomé práce a prožili jsme nádherné těhotenství, porod i šestinedělí. Předchozí zklamání jsem si přepsala a mateřství, rodičovství i partnerství si užívám plnými doušky.

Mými každodenními učiteli jsou děti a muž. Díky mužově schopnosti vést druhé lidi a otevírat jejich potenciál a mé potřebě být dětem dobrým vzorem, se neustále rozvíjím a proměňuji. A co bude dál? Uvidím, kam mě život povede. V tuto chvíli jsem šťastná, že mohu provázet páry vědomou přípravou na rodičovství, probouzet v nich jejich potenciál a inspirovat a podporovat ženy na jejich cestě za probuzením ženství a mateřství.

Pozvání pro ženy:
Krásná jedinečná ženo, vítám tě! Vítám tě v srdečném objetí za tlukotu milujícího laskavého srdce. Vážím si toho, že mohu být tvou průvodkyní. Máš moji plnou důvěru pro jakékoli tvé životní téma. Jsem tu pro tebe, v roli průvodkyně, přítelkyně a matky. Jsem přítomná, nehodnotící, nabízím ti soucitné vyslechnutí, nezaujatý vhled a mé zkušenosti.
Pomohu ti objevit tvou jedinečnou životní cestu, která zažehne tvůj vnitřní plamen a rozzáří tvou duši. Jako zářící žena pak obdaruješ sebe i své okolí tvými dary, životní lehkostí, radostí, hravostí, svobodou, láskou, vášní, něhou a inspirací, které tebou budou prostupovat. Vydej se se mnou na ženskou šamanskou cestu. Těším se na společné chvíle, s láskou Gabriela

Můj intuitivní styl práce s lidmi vychází z vlastních prožitků, absolvovaných kurzů a seminářů, učitelů a inspirativních lidiček:
Domácí lotosový porod
Porod dvojčat plánovaným císařem
Zpracování porodního traumatu
Návrat do prenatálního období a ranného dětství
Cesta porodní báby, Marisa Alcalá
Léčivá síla bylin a jílu, Marisa Alcalá
Kurz Hypnoporodu, Michaela Klementová
Haputanga, maorská těhotenská masáž a rituál uctění maminky a miminka, Te Kaha, od kterého jsem se učila během jeho pracovních konzultacích v Čechách
Maorské léčení RomiRomi, Anaru Paine
Access Bars, Access Consciousness
Tělesné procesy Radost v těle a Být v propojení s vlastní sexualitou, Access Consciousness
Kurz Aromaterapie, Nobilis Tilia
Aromaterapeutická relaxační masáž, Nobilis Tilia
Škola celostní smyslné masáže, Denisa Říha Palečková a Richard Vojík
Léčení jizev a emočních bloků, Denisa Říha Plečková a Richard Vojík
Vaginální mapování, Denisa Říha Palečková a Richard Vojík
Celotělový energetický orgasmus, Andrew Barnes
Ma Ananda Sarita, David Deida, Osho, Michel Odent, Natálie Sedlická, Mark Dzirasa, Bruce Lipton, Joe Dispenza a řada dalších úžasných bytostí a seberozvojových seminářů.