Kde se vzal nápad video natočit a jak vznikalo?

Už řadu let si Velikonoce zpestřujeme vlastnoručně upletenou pomlázkou, doma udělaným mazancem a postupně s tím, jak nám rostou děti, přidáváme i další tradiční činnosti. Letos to mělo být všechno jinak, bez koledy a návštěv.

Poprvé se nám ale také podařilo získat na pomlázku opravdu dlouhé pruty. Dřív to nebylo nijak důležité a tak, když jsem vyrážel na proutí bylo už rozebrané šlo mi spíš o symboliku. Letos jsem vše opět nechal na poslední chvíli, ale našel jsem pořádné pruty a v pondělí ráno, když jsem pomlázku dopletl, napadlo mě, že je vlastně karanténní (splňující požadavek na bezpečnou vzdálenost). Pak se objevilo ještě pár rekvizit a nápad na video byl na světě. Žádné velké přípravy ani nacvičování a všechny nás to bavilo 🙂

Líbí se vám článek? Má podle vás smysl, aby podobné články vznikaly a aby se k tématům vztahu, těhotenství, porodu a rodičovství vyjadřovali ženy i muži, oba partneři? Podle nás ano a toto téma vnímáme jako své životní poslání. Přináší to s sebou celou řadu výzev mimo jiné i existenčních. Chceme, aby zkušenosti a informace, které přinášíme, byly co nejdostupnější a přitom potřebujeme uživit sebe i naše tři děti. Navíc oblast péče o těhotné ženy lze označit za tržně pokřivenou, protože se jí mimo zdravotnictví snad nikdy nevěnují oba partneři a tak podstatnější část příjmů rodiny je vytvářena jinde.
Podpořit nás můžete třeba tím, že přijdete na některou z našich přednášek nebo některý z kurzů, objednat se na konzultaci nebo není-li pro vás toto téma aktuální a přesto byste nás rádi podpořili. Můžete nám poslat jednorázový nebo pravidelný příspěvek na účet číslo 670100-2208111307/6210.

Děkujeme, Gabriela a David