David

Celý život se zajímám o zdraví a postupně objevuji jeho součásti. Zároveň mě provází zvláštní pocit, že na tom všem, co se učíme a je nám většinově předkládáno, něco nesedí. Přesto jsem v „systému“ vydržel poměrně dlouho.

Cestou jsem potkal svou největší učitelku, Gabču. Po škole jsem začal pracovat ve vystudovaném oboru. Měl jsem na starosti podporu regionálních sportovních organizací. Po čase my má práce přestala dávat smysl. Zkusil jsem to jinde, ale něco tomu stále chybělo. Možná i proto se nám nedařilo počít. A tak se v roce 2013 má pozornost opět vrátila ke zdraví. Když se nám podařilo přirozeně počít, ještě jsem na chvíli zamířil jinam, ale naše první porodní zkušenost a následné neutěšené období nás nasměrovalo jasně. Od té doby se plně věnuji celostnímu přístupu ke zdraví, vztahům a rodičovství.

Vnímám jak ohromný vliv má na náš život způsob, jakým přicházíme na svět. Jsem zastánce přirozeného porodu a přirozenosti v celém období početí, těhotenství, porodu i prvních let života. Fascinuje mě to, jak naše dnešní věda potvrzuje smysl některých technik využívaných tradičními kulturami. Baví mě spojovat tradiční postupy, jako třeba masáž s moderními vědeckými poznatky např. epigenetickou. Při své práci jsem otevřený a upřímný.