Načítám Akce

« Všechny Akce

Jsme těhotní – víkendový kurz

19 listopadu @ 18:00 - 21 listopadu @ 16:00

Víte jak moc ovlivňuje způsob prožití těhotenství a porodu pozdější život vašeho dítěte?

Těhotenství je posvátným obdobím. Jeho společným prožitím prohloubíte váš vztah, dodáte si potřebnou důvěru pro přirozený porod a vyživíte miminko na všech úrovních

Chcete zažít těhotenské hýčkání? Věříte, že uvolnění je klíčem k úspěšnému přirozenému porodu? Dotýkáte se s partnerem rádi? Užíváte si společně strávený čas? Zajímá vás jak komunikovat s dítětem v bříšku? Jak si jako muž vytvořit se svým dítětem hluboký vztah ještě před jeho narozením? Jak být své ženě a dítěti skutečnou oporou v průběhu porodu?

Odpověděli jste alespoň jednou ANO, pak je víkendový kurz “JSME TĚHOTNÍ” pro vás. Inspirováni krásnou přírodou na hranicích národního parku Česko-saské Švýcarsko získáte porozumění a důvěru v moudrost ženského těla pro přirozený porod a nástroje k prohloubení vašeho partnerského vztahu i vztahu s miminkem. Kurz je určen pro těhotné páry nejlépe na přelomu prvního a druhého trimestru.

Zažijte těhotenské lazení a hýčkání
Co si z víkendového kurzu můžete odnést?
Jedinečná atmosféra kurzu
Vnitřní prostory
Jako rodiče toho pro své děti můžeme udělat mnohem víc, než o čem se běžně mluví!​

Na kurzu k vám promlouváme jako pár k páru, ale je zde prostor k otázkám ženy na ženu i muže na muže. Jsme velice otevření a zeptat se nás můžete na cokoliv. Díky omezenému počtu účastníků prožijeme výhody práce v malé skupině, ale je vždy prostor i k individuálnímu přístupu a práci vám na míru.

V čem je kurz výjimečný? Proč máme jet na "konec světa"?

Víkend strávíte v krásném milém rodinném prostředí, kde se nabaží všechny vaše smysly.  Okouzlí vás příjemný pohled, příjemná vůně, chuť i atmosféra.
Snažíme se žít v duchu permakultury, v souladu s přírodou, a tak se u nás pravděpodobně potkáte pro vás třeba s nevšedními věcmi a postupy, které si pamatujete z dob letních prázdnin u babičky. Nicméně obavy zahoďte stranou a nechte se překvapit 🙂
Okolí je klidné, vesnické, do lesa i středu města je to kousek. Obklopuje nás pár sousedů, louky a lesy. Blízké okolí stojí za kratší či delší procházku, užijete si krásu nedalekého lomu, rybníků, luk, lučního kvítí, drobného ovoce, srnek, dravců, mohutných stromů a v zimě sněhu. Pro zdejší kraj je typická divokost, netknutost, syrovost. Příroda vyzývá k propojení se a napojení se s matičkou zemí.
Cesta k nám může být pro někoho daleká. Nicméně závěrečná hodina jízdy bude plná zatáček, stoupání, klesání, hezkých pohledů i příjemných zastávek. Cestou stojí za návštěvu prodejna Nobilis Tilia a její přilehlá zahrada na Vlčí Hoře, expozice České Švýcarsko v Krásné Lípě, skalní hrad a jeho okolí ve Sloupu v Čechách nebo třeba hrad Bezděz. Budete-li mít chuť se občerstvit, tak doporučujeme pekárnu a jídelnu Martin v České Kamenici, restauraci v Doubici nebo pekárnu v Krásné Lípě.

Co říkají účastníci?

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Víkend u vás pro mě byl fajn a osvěžující. Bylo moc hezké se setkat s někým kdo má nějaké zkušenosti a nabízí je, aniž by je vnucoval. Byli jste oba moc příjemní. Pro mě osobně byly 2 dny povídání si na téma těhotenství náročnější tím, že to byl takový skok skoro z nuly na 100% a ještě chvíli po skončení kurzu jsem to musel vstřebávat. Váš kurz bych určitě lidem ve svém okolí doporučil. Pro mě jako muže bylo nejdůležitější, že jsem dostal impulz a viděl jsem vzor toho, že i já jsem důležitý už i během těhotenství a dalo mi to šanci se lépe do celého procesu zaintegrovat a najít si v něm své místo. Nedovedu říct, čím bych daný kurz vylepšil nebo co by mělo být jinak. Informace z vašeho kurzu jsem využil, upravil a doplnil je o další informace z dalších kurzů, tak aby nám co nejlépe fungovaly.

Jirka

Poznáváme se víkendový prožitkový kurz

Se ženou jsme kurz Poznáváme se absolvovali nedávno a mohu jedině doporučit. Krásné a přijímací prostředí a také vzhled do fungování jedné moc prima rodiny.

Daniel

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Na kurzu jsme se všeobecně cítili moc hezky. Oceňujeme váš individuální a flexibilní přístup, tedy to, že jsme měli dost prostoru společně hovořit o tématech, která jsme cítili potřebu řešit. Navíc nám udělalo radost, že jste se tolik snažili nám vyjít vstříc v jídle, které bylo moc moc dobré. A vůbec celkově jsme se u vás cítili velmi hezky, asi spíš jako na návštěvě než na kurzu. Vlastně je to takové něčím silnější, když si lidi na kurz pozvete přímo k vám domů. Moc příjemný byl i čas strávený se všemi vašimi dětmi během jídla - člověk vidí přímé reakce a ví tak, že všechno co říkáte nejsou jen poučky vyčtené z knih, ale že ten život takhle vážně žijete.
Mně se líbilo, že jste mi kromě odpovědí na asi tisíc mých dotazů také dokázali předat možnosti, jak být jako muž tak nějak aktivní součástí toho všeho. Nebýt jen ten, kdo dítě zplodil a dál se o něj bude zajímat až za několik let, když ho bude třeba chtít učit jezdit na kole nebo tak něco. Myslím, že mužům všeobecně chybí jakékoliv informace a všeobecně berou tohle období jako něco, co se jich netýká.
Už jsme poprvé vyzkoušeli těhotenskou masáž. Sice jsem u toho koukal do zápisníku, ale kupodivu mi toho v hlavě
zůstalo docela dost. Tak rychle opakovat, než to stačím zapomenout. Masáž byla pro nás oba moc příjemná a asi začínám chápat podstatu proč je vhodné jí praktikovat... sblížení mezi sebou navzájem, propojení se s naším potomkem a taky společné zastavení, které se nám v naší kultuře asi hodí o dost víc než maorům.

Monika a Honza

Jsme těhotní – víkendový prožitkový kurz

Víkend by se pro mě dal shrnout slovy Podpora, Porozumění a Pohostinnost. Velmi jsem ocenil citlivý přístup Davida a Gabči ve smyslu - Neříkáme vám, jaká cesta je správná, nasloucháme a pouze dáváme doporučení.

Pavel

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Zdravíme z Hradce, ještě jednou moc děkujeme za úžasně prožitý víkend. Ceníme si vaší podpory pro toto krásné a zároveň křehké období. Děkujeme za poukázání na důležitost důvěry v sebe, miminko i Život. Dále také za praktické rady a ukázky masáží. V neposlední řadě za vaši pohostinnost a možnost pobýt na krásném místě v přírodě. Ať se vám daří i nadále, jste zdraví a prosperujete!  

Václav a Lenka z Hradce Králové

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Žádné očekávání jsem neměl, nicméně Vámi vytvořená atmosféra, kolektiv a způsob předávání Vašich znalostí, by rozhodně předčilo i ty největší očekávání. Mě asi nejvíc dalo samotné sdílení zkušeností od všech, včetně Mildy a Radunky. Účast na kurzu je investice do budoucna, učený z nebe nespadl a pakliže chtějí páry přijmout miminko do svých světů, aniž by se partneři od sebe sami vzdálili. Musí porozumět potřebám matky a dítěte. Odnesl jsem si zkušenosti jak pečovat o maminku a dítě už v prenatálním období, jakou formu volit a jak navazovat vztah s bábätkom.

Matěj N.

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Kurz jsme těhotní ze srdce vřele doporučuji, chcete-li se více propojit se svým partnerem, miminkem, nasát a vnést do těhotenství více chvil mužovy podpory a hýčkání, ani na moment neváhejte. Kurz probíhá v nádherném prostředí krásného domu v panenské přírodě za plápolání ohně, v prostoru plném klidu, harmonie, vůní a pohody. Bude o vás pečováno jako o královny a o krále. Dopřejte si uvolnění, propojení, odpočinek a hloubku.

Dagmar S.
Organizační informace

Termín: 19. – 21. listopadu 2021, v pátek začínáme večeří od 18 hod. (program začíná v 19 hod.) v neděli končíme v 16 hod.
Místo: Dar života, Mikulášovičky ev. č. 31, Mikulášovice

Ubytováni budete v milém rodinném prostředí na dvojlůžkovém pokoji nebo v patře v sále.

Strava je domácí převážně v biokvalitě nebo z místních zdrojů. Rádi vyhovíme specifickým výživovým požadavkům. Uvaříme bez lepku, mléka, vegetariánsky nebo vegansky (své omezení nebo požadavky uveďte, prosím, v poznámce u objednávky).

Naše kurzy jsou z mnoha důvodů abstinentské a nekuřácké (platí i pro přestávky). Pokud ale kouříte cigarety, pijete alkohol nebo užíváte rekreační drogy a kurzu se chcete zúčastnit, odložte vaše zlozvyky při odjezdu za námi a navraťte se k nim po skončení kurzu. 

Pobyt si můžete prodloužit o další dny po skončení kurzu a strávit tak pár dní volna v malebném kraji. Budete-li mít zájem, vaší představu upřesněte do poznámky v přihlášce či nám zavolejte, napište. 

Pro rezervaci místa na kurzu vyplňte závaznou přihlášku a uhraďte nevratnou zálohu 2 000 Kč nebo kurzovné.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na emailu david@darzivota.cz nebo tel. 728 759 299.

Těšíme se na setkání s vámi
Gabriela a David Kovářovi

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Kurzovné odráží hodnotu našeho času, kvality kurzu, průběžného vzdělávání a míru zkušeností. Díky tomu, že naší práci finančně oceňujete, můžeme se jí zodpovědně a s láskou věnovat, pracovat s vámi individuálním způsobem a věnovat vám maximální pozornost, zajistit naše základní potřeby, pečovat o sebe a nadále profesně i osobnostně růst, a to pro naší i vaši životní spokojenost. Věříme, že po kurzu si budete jisti, že jeho hodnota je větší a že se vám účast na kurzu mnohonásobně vrátí v dalším průběhu života.

Nemůžete si v tuto chvíli dovolit zaplatit plnou cenu a přitom víte, že na kurzu máte být? Věříme, že každý by měl mít příležitost učit se a růst a tak dosahovat svého nejvyššího potenciálu. Věříme, že tím podpoříme nejen jednotlivce, ale i celou společnost, protože všichni jsme na určité úrovni propojeni. Pokud tedy toužíte po kurzu, ale nemáte na něj v tuto chvíli prostředky, napište nám, jaká částka za kurz by pro vás byla přijatelná a jakým způsobem byste dorovnali nesplacenou část kurzovného. Budeme se vám snažit vyjít vstříc.

Hlídání dětí – pokud je to jen trochu možné, doporučujeme vám zajistit si pro vaše ratolesti vlastní hlídání a užít tak si kurz v plné pozornosti k sobě i svému partnerovi. Pokud ale není možnost, aby o vaše dítě někdo pečoval po dobu vaší účasti na kurzu, můžeme hlídání pro vaše děti nabídnout. Oznamte nám to, prosím, s dostatečným předstihem, nejlépe v poznámce u objednávky, abychom s vámi prodiskutovali vše potřebné a zajistili osobu na hlídání, která bude finančně odměněna nad rámec ceny kurzovného. Výše odměny se odvíjí od náročnosti a času stráveného s dítětem. Cena ubytování včetně stravy pro dítě starší 2 let je 250 Kč/den.

Na nabízené služby je možné zakoupit i dárkovou poukázku a obdarovat tak vaše blízké, známé originálním nehmotným darem. Ozvěte se a domluvíme se.

Podrobnosti

Zahájení:
19 listopadu @ 18:00
Ukončení:
21 listopadu @ 16:00
Štítky Akce:

Pořadatel

Dar života
Telefon:
+420728759299
E-mail:
david@darzivota.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Mikulášovice
Dar života, Mikulášovičky
Mikulášovice, 40779 Česká republika
Telefon:
728759299
View Místo konání Website