Načítám Akce

« Všechny Akce

Rodíme – předporodní kurz

17 září @ 18:00 - 19 září @ 16:00

Chceme prožít krásný radostný orgasmický porod

Porod může být krásný, radostný i orgasmický, když se naučíme přesunout pozornost z hlavy do těla, do přítomného okamžiku, vnímat tělesné signály, plynout s porodními vlnami, důvěřovat vyšší tvořivé síle a obklopíme se prostředím, ve kterém se cítíme bezpečně, uvolněně, milovaně.  

Průběh porodu ovlivňuje celá řada faktorů a některé z nich můžeme ovlivnit a nad některými žádnou moc nemáme. Zaměřme se na ty, které máme ve svých rukou a které přispějí ke krásnému porodu. Ovlivnit můžeme vyspělost a připravenost rodící ženy na tělesné, emoční, mentální a duševní úrovni, připravenost jejího partnera, partnerskou/rodinnou atmosféru, porodní místo, porodní doprovod nebo porodní vzorec. 

My porod vnímáme jako vyvrcholení celého těhotenství, které je zázračným obdobím bouřlivého vývoje nového života. Je to třešnička na dortu, odměna za lásku, péči a pozornost, kterou jsme sobě i přicházejícímu dítěti v předchozích 38 týdnech věnovali.

Chcete zažít přirozený a posilující porod? Prožívat ho společně s pocitem bezpečí a důvěrou ve schopnosti vlastního těla? Chcete se cítit připravení na vše, co sebou porodní proces přinese? Předat svému dítěti krásný prvotní otisk? Odpověděli jste alespoň jednou ANO? Pak je víkendový předporodní kurz “RODÍME” právě pro vás. Kurz je určen pro páry.

Co si z víkendového kurzu můžete odnést?
Jak jste se narodili? Jak byste si přáli se narodit?

Náš vlastní porod je zásadní milník v životě každého z nás, ženy ho zažívají i z druhé strany a je pro ně často stejně přelomový. Jak ho prožít společně s partnerem ve vzájemném porozumění a dát vašemu dítěti tu nejlepší výchozí pozici pro život předáváme v rámci kurzu “RODÍME”.

Na kurzu k vám promlouváme jako pár k páru, ale je zde prostor k otázkám ženy na ženu i muže na muže. Předáváme naše vlastní zkušenosti s porodem dvojčat císařským řezem, hypnoporodu a domácího lotosového porodu, doplněné o řadu vědecky podložených informací, postupů přírodních národů a zkušenosti dalších rodičů. Jsme velice otevření a zeptat se nás můžete na cokoliv. Díky omezenému počtu účastníků prožijeme výhody práce v malé skupině, ale je vždy prostor i k individuálnímu přístupu a práci vám na míru.

V čem je kurz výjimečný? Proč máme jet na "konec světa"?

Dobu kurzu strávíte v krásném milém rodinném prostředí, kde se nabaží všechny vaše smysly.  Okouzlí vás příjemný pohled, příjemná vůně, chuť i atmosféra.
Snažíme se žít v duchu permakultury, v souladu s přírodou, a tak se u nás pravděpodobně potkáte pro vás třeba s nevšedními věcmi a postupy, které si pamatujete z dob letních prázdnin u babičky. Nicméně obavy zahoďte stranou a nechte se překvapit 🙂
Okolí je klidné, vesnické, do lesa i středu města je to kousek. Obklopuje nás pár sousedů, louky a lesy. Blízké okolí stojí za kratší či delší procházku, užijete si krásu nedalekého lomu, rybníků, luk, lučního kvítí, drobného ovoce, srnek, dravců, mohutných stromů a v zimě sněhu. Pro zdejší kraj je typická divokost, netknutost, syrovost. Příroda vyzývá k propojení se a napojení se s matičkou zemí.
Cesta k nám může být pro někoho daleká. Nicméně závěrečná hodina jízdy bude plná zatáček, stoupání, klesání, hezkých pohledů i příjemných zastávek. Cestou stojí za návštěvu prodejna Nobilis Tilia a její přilehlá zahrada na Vlčí Hoře, expozice České Švýcarsko v Krásné Lípě, skalní hrad a jeho okolí ve Sloupu v Čechách nebo třeba hrad Bezděz. Budete-li mít chuť se občerstvit, tak doporučujeme pekárnu a jídelnu Martin v České Kamenici, restauraci v Doubici nebo pekárnu v Krásné Lípě.

Jedinečná atmosféra kurzu
Vnitřní prostory
Co říkají účastníci?

Poznáváme se víkendový prožitkový kurz

Se ženou jsme kurz Poznáváme se absolvovali nedávno a mohu jedině doporučit. Krásné a přijímací prostředí a také vzhled do fungování jedné moc prima rodiny.

Daniel

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Na kurzu jsme se všeobecně cítili moc hezky. Oceňujeme váš individuální a flexibilní přístup, tedy to, že jsme měli dost prostoru společně hovořit o tématech, která jsme cítili potřebu řešit. Navíc nám udělalo radost, že jste se tolik snažili nám vyjít vstříc v jídle, které bylo moc moc dobré. A vůbec celkově jsme se u vás cítili velmi hezky, asi spíš jako na návštěvě než na kurzu. Vlastně je to takové něčím silnější, když si lidi na kurz pozvete přímo k vám domů. Moc příjemný byl i čas strávený se všemi vašimi dětmi během jídla - člověk vidí přímé reakce a ví tak, že všechno co říkáte nejsou jen poučky vyčtené z knih, ale že ten život takhle vážně žijete.
Mně se líbilo, že jste mi kromě odpovědí na asi tisíc mých dotazů také dokázali předat možnosti, jak být jako muž tak nějak aktivní součástí toho všeho. Nebýt jen ten, kdo dítě zplodil a dál se o něj bude zajímat až za několik let, když ho bude třeba chtít učit jezdit na kole nebo tak něco. Myslím, že mužům všeobecně chybí jakékoliv informace a všeobecně berou tohle období jako něco, co se jich netýká.
Už jsme poprvé vyzkoušeli těhotenskou masáž. Sice jsem u toho koukal do zápisníku, ale kupodivu mi toho v hlavě
zůstalo docela dost. Tak rychle opakovat, než to stačím zapomenout. Masáž byla pro nás oba moc příjemná a asi začínám chápat podstatu proč je vhodné jí praktikovat... sblížení mezi sebou navzájem, propojení se s naším potomkem a taky společné zastavení, které se nám v naší kultuře asi hodí o dost víc než maorům.

Monika a Honza

Jsme těhotní – víkendový prožitkový kurz

Víkend by se pro mě dal shrnout slovy Podpora, Porozumění a Pohostinnost. Velmi jsem ocenil citlivý přístup Davida a Gabči ve smyslu - Neříkáme vám, jaká cesta je správná, nasloucháme a pouze dáváme doporučení.

Pavel

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Zdravíme z Hradce, ještě jednou moc děkujeme za úžasně prožitý víkend. Ceníme si vaší podpory pro toto krásné a zároveň křehké období. Děkujeme za poukázání na důležitost důvěry v sebe, miminko i Život. Dále také za praktické rady a ukázky masáží. V neposlední řadě za vaši pohostinnost a možnost pobýt na krásném místě v přírodě. Ať se vám daří i nadále, jste zdraví a prosperujete!  

Václav a Lenka z Hradce Králové

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Žádné očekávání jsem neměl, nicméně Vámi vytvořená atmosféra, kolektiv a způsob předávání Vašich znalostí, by rozhodně předčilo i ty největší očekávání. Mě asi nejvíc dalo samotné sdílení zkušeností od všech, včetně Mildy a Radunky. Účast na kurzu je investice do budoucna, učený z nebe nespadl a pakliže chtějí páry přijmout miminko do svých světů, aniž by se partneři od sebe sami vzdálili. Musí porozumět potřebám matky a dítěte. Odnesl jsem si zkušenosti jak pečovat o maminku a dítě už v prenatálním období, jakou formu volit a jak navazovat vztah s bábätkom.

Matěj N.

Jsme těhotní víkendový prožitkový kurz

Kurz jsme těhotní ze srdce vřele doporučuji, chcete-li se více propojit se svým partnerem, miminkem, nasát a vnést do těhotenství více chvil mužovy podpory a hýčkání, ani na moment neváhejte. Kurz probíhá v nádherném prostředí krásného domu v panenské přírodě za plápolání ohně, v prostoru plném klidu, harmonie, vůní a pohody. Bude o vás pečováno jako o královny a o krále. Dopřejte si uvolnění, propojení, odpočinek a hloubku.

Dagmar S.
Organizační informace

Termín: 17. – 19. září 2021, v neděli začínáme večeří od 18 hod. (program začíná v 19 hod.) v úterý končíme v 16 hod.
Místo: Dar života, Mikulášovičky ev. č. 31, Mikulášovice

Ubytováni budete v milém rodinném prostředí na dvojlůžkovém pokoji nebo v patře v sále.

Strava je domácí převážně v biokvalitě nebo z místních zdrojů. Rádi vyhovíme specifickým výživovým požadavkům. Uvaříme bez lepku, mléka, vegetariánsky nebo vegansky (své omezení nebo požadavky uveďte, prosím, v poznámce u objednávky).

Naše kurzy jsou z mnoha důvodů abstinentské a nekuřácké (platí i pro přestávky). Pokud ale kouříte cigarety, pijete alkohol nebo užíváte rekreační drogy a kurzu se chcete zúčastnit, odložte vaše zlozvyky při odjezdu za námi a navraťte se k nim po skončení kurzu.

Pobyt si můžete prodloužit o další dny po skončení kurzu a strávit tak pár dní volna v malebném kraji. Budete-li mít zájem, vaší představu upřesněte do poznámky v přihlášce či nám zavolejte, napište.

Pro rezervaci místa na kurzu vyplňte závaznou přihlášku a uhraďte nevratnou zálohu 2 000 Kč nebo kurzovné.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na emailu david@darzivota.cz nebo tel. +420 728 759 299.

Těšíme se na setkání s vámi
Gabriela a David Kovářovi

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Podrobnosti

Zahájení:
17 září @ 18:00
Ukončení:
19 září @ 16:00

Místo konání

Mikulášovice
Dar života, Mikulášovičky
Mikulášovice, 40779 Česká republika
Telefon:
728759299
View Místo konání Website

Pořadatel

Dar života
Telefon:
+420728759299
E-mail:
david@darzivota.cz
View Pořadatel Website